Menu Close

„Sėklų istorijos“

Pasvalio Riešuto mokykla

2022 m. vasario 25 d. – gegužės 25 d. Pasvalio „Riešuto“ mokyklos pailgintos dienos grupės vaikai su auklėtoja Birute ir logopede Ingrida dalyvavo respublikiniame virtualiame ekologiniame – kūrybiniame projekte „Sėklų istorija“ ir kūrė savo pasėtų sėklų „istoriją“:

  1. Pirmiausia vyko pasiruošiamieji darbai: buvo sukurtas darbo planas, kuriame smulkiais žingsneliais nurodytas darbo nuoseklumas, reikalingos priemonės, aptartas sėklos kaitos ratas nuo pasėjimo iki derliaus ir sėklų rinkimo kitiems metams.
  2. Sodinimo etapas: nusipirkus ir/ar iš namų atsinešus reikiamas priemones, mokiniai pradėjo sodinimo/sėjimo darbus: kiekvienas į indelius prisipylė žemių, pasėjo/pasodino pasirinktas sėklas, palaistė, ant šaukštelių priklijavo atitinkamus paveikslėlius ir užrašė pavadinimus, įsmeigė į žemę.
  3. Laukimo, stebėjimo etapas: kasdien mokiniai ateidavo pakaitomis tikrinti ar jau reikia laistyti, stebėjo kieno sėklutės sudygs pirmiausia, o kam reikės daugiau laiko, kas pražįs ir kokios spalvos žiedai, kokius vaisius užmegs, kas gali augti „ant palangės“, o ką būtina sėti ir auginti lauke.
  4. Rezultatai: Pirmieji visus nudžiugino svogūnai, kurie labai greitai išleido laiškus ir leido pasidžiaugti pirmaisiais sveikais „vitaminų bombos“ sumuštiniais, o artėjant Mamyčių dienai – kiekvienas namo parsinešė po nuostabią gėlytę.

Susikaupimas, tyrinėjimas, džiaugsmas ir geros emocijos buvo juntamos viso projekto metu, deja buvo ir nusivylimo, kad niekaip neateina šilti orai ir vis dar negalima daržovių iškelti augti į lauką.

Pasvalio Riešuto mokykla

Skip to content